Skip navigation

kadra pedagogiczna

Foto von Agnieszka Olszewska
Agnieszka Olszewska Dyrektor Naczelna Szkół Tęcza  agnieszka.olszewskadpfa-europrymuspl
Foto von Barbara Andrzejak
Barbara Andrzejak Biblioteka  barbara.andrzejakdpfa-europrymuspl
Z dziećmi w szkole podstawowej i gimnazjum pracuję już 30 lat, jestem nauczycielem dyplomowanym. Moja największą pasją są podróże, a w szczególności wędrówki po górach i spacery po lesie o każdej porze roku. Swoich uczniów na lekcjach geografii i przyrody zabieram na wycieczki bliższe i dalsze, również te, które nazywam "palcem po mapie". Posiadam trochę dusze artysty, lubię bardzo tworzyć różne dekoracje z papieru, wyszywać na płótnie i papierze, więc ukończyłam studia podyplomowe z techniki i wciągam teraz uczniów w świat rękodzieła.
Foto von Teresa Bugajska
Teresa Bugajska Nauczycielka świetlicy w klasach IV-VII Ukończyłam studia licencjackie na kierunku"Administracja Służb Socjalnych" oraz studia magisterskie pedagogiczne w zakresie "Socjologia i edukacja młodzieży".
W mojej pracy kieruję się tym, że zadania poprzez zabawę polepszą zdolności oraz talenty umysłów naszych pociech.Moje motto to: "Miej serce i patrzaj w serce"
Foto von Krystyna Cichocka
Krystyna Cichocka Edukacja dla bezpieczeństwa
Foto von Anna Danelczyk
Anna Danelczyk Nauczycielka języka polskiego  anna.danelczykdpfa-europrymuspl
Foto von Krzysztof Dracz
Krzysztof Dracz Wychowawca klasy VI b / Nauczyciel religii  krzysztof.draczdpfa-europrymuspl
Jestem absolwentem Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Moje pasje to: Pan Bóg, liturgia, filozofia, sztuka , a w szczególności malarstwo ikoniczne oraz kolarstwo.
Foto von Małgorzata Dracz
Małgorzata Dracz Nauczyciel języka niemieckiego ,,Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię.’’ J. W. Goethe
Jestem absolwentką filologii germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów podyplomowych o kierunku wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna. Moją największą pasją jest język niemiecki, dlatego też za cel stawiam sobie rozwinięcie podobnego zamiłowania u moich uczniów. Staram się tak prowadzić zajęcia, aby nauka języka stała się przyjemnością, a rozwijane kompetencje komunikacyjne przygotowały do wyzwań, które czekają na nich w przyszłości.
Foto von Karolina Dubrawska
Karolina Dubrawska Zumba
Foto von Marcin Filozof
Marcin Filozof Nauczyciel wychowania fizycznego / SKS  marcin.filozofdpfa-europrymuspl
Foto von Magdalena Januszkiewicz-Buras
Magdalena Januszkiewicz-Buras Jestem piosenkarką występującą od wielu lat na scenach polskich i zagranicznych. Już od dziecka kochałam muzykę i śpiew ukończyłam szkołę muzyczną , śpiewałam przez wiele lat ze Zgorzelecką Orkiestrą Mandolinistów, pobierałam prywatne lekcje śpiewu we Wrocławiu, w czasie Studiów na Politechnice Opolskiej uczęszczałam 6 lat do Opolskiego Studia Piosenki założonego przez Elżbietę Zapendowską. Wygrałam Telewizyjny program Szansa na Sukces, jestem laureatką wielu konkursów i Festiwali , biorę udział w wielu programach telewizyjnych i koncertach . Od lat jestem solistką w greckim zespole Mythos, jestem solistką również w koncertach muzyki Filmowej z Orkiestrą symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej oraz Koncertu szlakami Europy Orkiestry Św. Norberta z Krakowa . Jestem założycielką i prowadzącą w Studiu Piosenki Magdaleny Januszkiewicz-Buras . Nagrałam kilka płyt. Obecnie jestem w trakcie pracy nad koncertem Piosenek Patriotycznych.
Foto von Iwona Kaczor
Iwona Kaczor Wychowawczyni klasy III a  iwona.kaczordpfa-europrymuspl
Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Legnicy. Kształcę i wspomagam rozwój dzieci stosując kreatywne metody nauczania w formie zabawy. Uwielbiam pracę z dziećmi. Moje zainteresowania to literatura i film.
Foto von Marzena Kaznowska
Marzena Kaznowska Wychowawca świetlicy kl. I-III
Foto von Yana Kosh
Yana Kosh Wychowawczyni klasy VII a / Nauczycielka języka niemieckiego / język angielski / konwersacje  yana.koshdpfa-europrymuspl
Absolwentka Państwowego Humanitarnego Uniwersytetu Rosyjskiej Federacji, na kierunku filologii: specjalizacje nauczyciel języka niemieckiego i angielskiego. Po studiach miałam szansę wyjechać do Niemiec i podjąć pracę jako nauczyciel języka niemieckiego dla dzieci emigrantów. Języki obce są moją pasją jak również przekazywanie zdobytej wiedzy dzieciom i młodzieży.
Foto von Sylwia Kropa
Sylwia Kropa Nauczycielka fizyki i chemii  sylwia.kropadpfa-europrymuspl
Pracę w szkole rozpoczęłam w 2004 roku. Nauka młodych ludzi daje mi wiele satysfakcji i radości. Wolne chwile spędzam chodząc po górach i jeżdżąc na rowerze.
Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego Wydział Chemii, Uniwersytetu Opolskiego Wydział Fizyki, Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych w Warszawie – kierunek – Turystyka, hotelarstwo, gastronomia.
Foto von Monika Kłonowska
Monika Kłonowska Nauczyciel j.angielskiego Pochodzę z Opola. W 2001 roku ukończyłam Wydział Filologiczny na Uniwersytecie Wrocławskim i zaraz po studiach rozpoczęłam pracę jako nauczycielka języka angielskiego w Zgorzelcu. Przyjechałam tu na pół roku - od tego czasu minęło prawie 20 lat. Poza lekcjami w gimnazjum i szkole podstawowej prowadziłam kursy językowe we wszystkich grupach wiekowych. Mam fantastyczną córkę i - od niedawna - psa. Od dwóch lat uczę się programowania, w nauczaniu staram się wykorzystać nowe umiejętności. Bardzo lubię się uczyć, czytać i podróżować po Skandynawii. Jestem wielką fanką sportów zimowych - dla mnie zima może trwać 365 dni w roku.
Foto von Małgorzata Marut
Małgorzata Marut Wychowawczyni klasy IV a / Nauczyciel matematyki  malgorzata.marutdpfa-europrymuspl
Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego. Nauczyciel dyplomowany.
Foto von Adrianna Miara
Adrianna Miara Wychowawczyni klasy Va / nauczycielka przyrody, biologii oraz "świetlik"
Foto von Ewa Milanowska
Ewa Milanowska Wychowawczyni klasy I a
Foto von Anna Muzolf
Anna Muzolf Nauczycielka j.angielskiego / j.niemieckiego Pochodzę z Poznania, gdzie ukończyłam studia magisterskie z zakresu lingwistyki stosowanej oraz politologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Moja przygoda z nauczaniem zaczęła się ponad 20 lat temu od udzielania korepetycji. Pracowałam w szkołach językowych, prowadziłam zajęcia z języka polskiego dla obcokrajowców, a od trzech lat uczę języka angielskiego i niemieckiego w naszym liceum. Moje hobby to czytanie i języki obce-po wakacjach zaczynam naukę kolejnego.
Foto von Lidia Olejniczak
Lidia Olejniczak Nauczycielka j. niemieckiego  lidia.olejniczakdpfa-europrymuspl
Foto von Paulina Pawlikowska
Paulina Pawlikowska Wychowawczyni klasy III b / j. angielski  paulina.pawlikowskadpfa-europrymuspl
Ukończyłam studia licencjackie o kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz studia magisterskie Terapia Pedagogiczna na Uniwersytecie Wrocławskim. Praca z dziećmi przynosi mi wiele radości.
Foto von Katarzyna Polonkowska
Katarzyna Polonkowska Wychowawczyni klasy VIa / Pedagog szkolny / etyka Pedagog szkolny sprawuje opiekę nad uczniami z trudnościami w nauce, problemami wychowawczymi. Prowadzi zajęcia o charakterze korekcyjno-kompensacyjnym, terapeutycznym, zajęcia wspierające rozwój, rozmowy interwencyjne. Dba o realizację obowiązku szkolnego przez uczniów. Realizuje zajęcia mające na celu: profilaktykę uzależnień i zachowań niepożądanych, przeciwdziałanie niedostosowaniu społecznemu, budowanie udanych relacji interpersonalnych, samopoznanie uczniów. Uczy podstaw sprzyjających bezpieczeństwu, zachowań prozdrowotnych.
Foto von Beata Ptaszek
Beata Ptaszek Nauczyciel wspomagający
Foto von Aneta Różnicka
Aneta Różnicka Nauczyciel muzyki / plastyki
Foto von Krystian Sabat
Krystian Sabat Wychowawca VIII b / nauczyciel matematyki
Foto von Anna Sikorska
Anna Sikorska Wychowawczyni klasy VIIIa / Nauczycielka geografii / języka angielskiego Jestem absolwentką geografii Uniwersytetu Wrocławskiego, geoinformacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz kwalifikacyjnych studiów podyplomowych przygotowanie do zawodu nauczyciela Uniwersytetu Wrocławskiego. Umiejętności językowe zdobywałam podczas wymiany studenckiej Erasmus Plus na Itä-Suomen yliopisto (University of Eastern Finland) w Joensuu. Geografia – a w szczególności kartografia – jest moją wielką pasją, którą chcę zarazić swoich uczniów.
W czasie wolnym udzielam się w Pokojowym Patrolu (wolontariusze fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wyszkoleni do pracy jako służba informacyjna oraz do udzielania pierwszej pomocy) oraz organizuję największy festiwal fantastyki w Polsce – Pyrkon. Dając przykład dzieciom, zachęcam ich do pracy na rzecz różnych społeczności i rozwijania swoich zainteresowań.
Foto von Barbara Szmigiel-Podkańska
Barbara Szmigiel-Podkańska Wychowawczyni klasy IIa / Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej / Nauczycielka j.angielskiego Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej oraz j. angielskiego w klasach najmłodszych. Pomagam uczniom zdobywać nowe umiejętności i rozwijać ich zainteresowania, rozbudzam pasje oraz wspieram na drodze do osiągnięcia samodzielności. Towarzyszę im w radosnym odkrywaniu świata i ciągłym podziwie dla jego niezwykłości.
Foto von Barbara Trela
Barbara Trela Wychowawczyni klasy IVb / nauczyciel języka angielskiego
Foto von Gabriela Wasilewska
Gabriela Wasilewska Wychowawczyni VIc / nauczycielka języka polskiego Jestem absolwentką Filologii polskiej w Zielonej Górze. Języka polskiego uczę już od wielu lat. Chcę, żeby wiedza i umiejętności zdobywane na lekcjach pozwoliły uczniom wyrażać swoje opinie, wpływać na otaczającą ich rzeczywistość, a literatura pomogła im zrozumieć siebie i innych.


Nauczyciele przebywający na urlopie

Foto von Agnieszka Hucał
Agnieszka Hucał Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej
Foto von Paulina Kosmowska
Paulina Kosmowska Studia licencjackie ukończyłam w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie, specjalność wychowanie fizyczne i zarządzanie sportem lokalnym.
Absolwentka Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim na kierunku wychowanie fizyczne, specjalność nauczycielsko -trenerska ,trener II klasy siatkówki, studia magisterskie.
Prowadzę aktywny tryb życia i swoją aktywnością chciałabym zarazić inne dzieci.
Foto von Iwona Skłodowska
Iwona Skłodowska Nazywam się Iwona Skłodowska, jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej w SP Tęcza. Ukończyłam studia pierwszego stopnia o kierunku: Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Legnicy oraz studia drugiego stopnia o kierunku: Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy.
Praca z dziećmi jest moją pasją, którą staram się rozwijać, uczestnicząc we wszelkiego rodzaju dodatkowych kursach i szkoleniach. Staram się dostrzegać w dzieciach ich potencjał, wdrażając indywidualizację procesu edukacyjnego. Wiele radości czerpię również z wdrażania nowatorskich metod pracy, które powodują, że moi uczniowie zdobywają wiedzę poprzez doświadczanie, eksperymentowanie i zabawę. Moim celem jest zapewnienie każdemu uczniowi sukcesu na miarę jego możliwości i przygotowanie do funkcjonowania na wyższych etapach edukacji i w życiu.