Skip navigation

kadra pedagogiczna

Foto von Agnieszka Olszewska
Agnieszka Olszewska Dyrektor Naczelna Szkół Tęcza  agnieszka.olszewskadpfa-europrymuspl
Foto von Barbara Andrzejak
Barbara Andrzejak Biblioteka  barbara.andrzejakdpfa-europrymuspl
Z dziećmi w szkole podstawowej i gimnazjum pracuję już 30 lat, jestem nauczycielem dyplomowanym. Moja największą pasją są podróże, a w szczególności wędrówki po górach i spacery po lesie o każdej porze roku. Swoich uczniów na lekcjach geografii i przyrody zabieram na wycieczki bliższe i dalsze, również te, które nazywam "palcem po mapie". Posiadam trochę dusze artysty, lubię bardzo tworzyć różne dekoracje z papieru, wyszywać na płótnie i papierze, więc ukończyłam studia podyplomowe z techniki i wciągam teraz uczniów w świat rękodzieła.
Foto von Teresa Bugajska
Teresa Bugajska Nauczycielka świetlicy w klasach IV-VII Ukończyłam studia licencjackie na kierunku"Administracja Służb Socjalnych" oraz studia magisterskie pedagogiczne w zakresie "Socjologia i edukacja młodzieży".
W mojej pracy kieruję się tym, że zadania poprzez zabawę polepszą zdolności oraz talenty umysłów naszych pociech.Moje motto to: "Miej serce i patrzaj w serce"
Foto von Krystyna Cichocka
Krystyna Cichocka Edukacja dla bezpieczeństwa
Foto von Anna Danelczyk
Anna Danelczyk Nauczycielka języka polskiego  anna.danelczykdpfa-europrymuspl
Foto von Krzysztof Dracz
Krzysztof Dracz Wychowawca klasy VII b / Nauczyciel religii  krzysztof.draczdpfa-europrymuspl
Jestem absolwentem Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Moje pasje to: Pan Bóg, liturgia, filozofia, sztuka , a w szczególności malarstwo ikoniczne oraz kolarstwo.
Foto von Małgorzata Dracz
Małgorzata Dracz Nauczyciel języka niemieckiego ,,Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię.’’ J. W. Goethe
Jestem absolwentką filologii germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów podyplomowych o kierunku wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna. Moją największą pasją jest język niemiecki, dlatego też za cel stawiam sobie rozwinięcie podobnego zamiłowania u moich uczniów. Staram się tak prowadzić zajęcia, aby nauka języka stała się przyjemnością, a rozwijane kompetencje komunikacyjne przygotowały do wyzwań, które czekają na nich w przyszłości.
Foto von Karolina Dubrawska
Karolina Dubrawska Wychowawca klasy IVa / Zumba / W-f
Foto von Marcin Filozof
Marcin Filozof Nauczyciel wychowania fizycznego / SKS  marcin.filozofdpfa-europrymuspl
Foto von Joanna Gargol-Kacprzak
Joanna Gargol-Kacprzak Nauczyciel języka angielskiego
Foto von Marlena Gorbacz
Marlena Gorbacz Wychowawca klasy IIIa
Foto von Ewa Kabała
Ewa Kabała Nauczyciel matematyki
Foto von Marzena Kaznowska
Marzena Kaznowska Wychowawca świetlicy kl. I-III
Foto von Jolanta Kobyłecka
Jolanta Kobyłecka Nauczyciel wspomagający I-III
Foto von Yana Kosh
Yana Kosh Wychowawczyni klasy VIII a / Nauczycielka języka niemieckiego / język angielski / konwersacje  yana.koshdpfa-europrymuspl
Absolwentka Państwowego Humanitarnego Uniwersytetu Rosyjskiej Federacji, na kierunku filologii: specjalizacje nauczyciel języka niemieckiego i angielskiego. Po studiach miałam szansę wyjechać do Niemiec i podjąć pracę jako nauczyciel języka niemieckiego dla dzieci emigrantów. Języki obce są moją pasją jak również przekazywanie zdobytej wiedzy dzieciom i młodzieży.
Foto von Sylwia Kropa
Sylwia Kropa Nauczycielka fizyki i chemii  sylwia.kropadpfa-europrymuspl
Pracę w szkole rozpoczęłam w 2004 roku. Nauka młodych ludzi daje mi wiele satysfakcji i radości. Wolne chwile spędzam chodząc po górach i jeżdżąc na rowerze.
Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego Wydział Chemii, Uniwersytetu Opolskiego Wydział Fizyki, Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych w Warszawie – kierunek – Turystyka, hotelarstwo, gastronomia.
Foto von Agnieszka Kulikowska
Agnieszka Kulikowska Wychowawca klasy IVb / Nauczyciel historii / WOS
Foto von Monika Kłonowska
Monika Kłonowska Nauczyciel j.angielskiego Pochodzę z Opola. W 2001 roku ukończyłam Wydział Filologiczny na Uniwersytecie Wrocławskim i zaraz po studiach rozpoczęłam pracę jako nauczycielka języka angielskiego w Zgorzelcu. Przyjechałam tu na pół roku - od tego czasu minęło prawie 20 lat. Poza lekcjami w gimnazjum i szkole podstawowej prowadziłam kursy językowe we wszystkich grupach wiekowych. Mam fantastyczną córkę i - od niedawna - psa. Od dwóch lat uczę się programowania, w nauczaniu staram się wykorzystać nowe umiejętności. Bardzo lubię się uczyć, czytać i podróżować po Skandynawii. Jestem wielką fanką sportów zimowych - dla mnie zima może trwać 365 dni w roku.
Foto von Małgorzata Marut
Małgorzata Marut Wychowawczyni klasy V a / Nauczyciel matematyki  malgorzata.marutdpfa-europrymuspl
Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego. Nauczyciel dyplomowany.
Foto von Adrianna Miara
Adrianna Miara Wychowawczyni klasy VIa / nauczycielka przyrody, biologii oraz "świetlik"
Foto von Łukasz Mikołajczyk
Łukasz Mikołajczyk Nauczyciel informatyki
Foto von Ewa Milanowska
Ewa Milanowska Wychowawczyni klasy II a
Foto von Anna Muzolf
Anna Muzolf Nauczycielka j.angielskiego / j.niemieckiego Pochodzę z Poznania, gdzie ukończyłam studia magisterskie z zakresu lingwistyki stosowanej oraz politologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Moja przygoda z nauczaniem zaczęła się ponad 20 lat temu od udzielania korepetycji. Pracowałam w szkołach językowych, prowadziłam zajęcia z języka polskiego dla obcokrajowców, a od trzech lat uczę języka angielskiego i niemieckiego w naszym liceum. Moje hobby to czytanie i języki obce-po wakacjach zaczynam naukę kolejnego.
Foto von Lidia Olejniczak
Lidia Olejniczak Nauczycielka j. niemieckiego  lidia.olejniczakdpfa-europrymuspl
Foto von Katarzyna Polonkowska
Katarzyna Polonkowska Wychowawczyni klasy VIIa / Pedagog szkolny / etyka Pedagog szkolny sprawuje opiekę nad uczniami z trudnościami w nauce, problemami wychowawczymi. Prowadzi zajęcia o charakterze korekcyjno-kompensacyjnym, terapeutycznym, zajęcia wspierające rozwój, rozmowy interwencyjne. Dba o realizację obowiązku szkolnego przez uczniów. Realizuje zajęcia mające na celu: profilaktykę uzależnień i zachowań niepożądanych, przeciwdziałanie niedostosowaniu społecznemu, budowanie udanych relacji interpersonalnych, samopoznanie uczniów. Uczy podstaw sprzyjających bezpieczeństwu, zachowań prozdrowotnych.
Foto von Aneta Różnicka
Aneta Różnicka Nauczyciel plastyki / muzyki / techniki Magister sztuki. Absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta na wydziale Malarstwo. Studia zakończyłam również dyplomem z multimediów i aneksem z grafiki warsztatowej w 2010 r. Moja pasja to sztuka i opieka nad zwierzętami.
Foto von Anna Sikorska
Anna Sikorska Wychowawca klasy VIIIb / Nauczyciel geografii i fizyki Jestem absolwentką geografii Uniwersytetu Wrocławskiego, geoinformacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz kwalifikacyjnych studiów podyplomowych przygotowanie do zawodu nauczyciela Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczestniczyłam w wymianie studenckiej Erasmus Plus na Itä-Suomen yliopisto (University of Eastern Finland) w Joensuu. Obecnie studiuję fizykę na Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych w Warszawie. Geografia i fizyka są moją wielką pasją, którą chcę zarazić swoich uczniów podczas zajęć oraz Kółka Geofizycznego "Sikorka".
W czasie wolnym udzielam się w Pokojowym Patrolu (wolontariusze fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wyszkoleni do pracy jako służba informacyjna oraz do udzielania pierwszej pomocy) oraz organizuję największy festiwal fantastyki w Polsce – Pyrkon. Dając przykład dzieciom, zachęcam ich do pracy na rzecz różnych społeczności i rozwijania swoich zainteresowań.
Foto von Iwona Skłodowska
Iwona Skłodowska Wychowawca klasy I a Nazywam się Iwona Skłodowska, jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej w SP Tęcza. Ukończyłam studia pierwszego stopnia o kierunku: Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Legnicy oraz studia drugiego stopnia o kierunku: Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy.
Praca z dziećmi jest moją pasją, którą staram się rozwijać, uczestnicząc we wszelkiego rodzaju dodatkowych kursach i szkoleniach. Staram się dostrzegać w dzieciach ich potencjał, wdrażając indywidualizację procesu edukacyjnego. Wiele radości czerpię również z wdrażania nowatorskich metod pracy, które powodują, że moi uczniowie zdobywają wiedzę poprzez doświadczanie, eksperymentowanie i zabawę. Moim celem jest zapewnienie każdemu uczniowi sukcesu na miarę jego możliwości i przygotowanie do funkcjonowania na wyższych etapach edukacji i w życiu.
Foto von Barbara Trela
Barbara Trela Wychowawczyni klasy Vb / nauczyciel języka angielskiego
Foto von Gabriela Wasilewska
Gabriela Wasilewska Wychowawczyni VIIc / nauczycielka języka polskiego Jestem absolwentką Filologii polskiej w Zielonej Górze. Języka polskiego uczę już od wielu lat. Chcę, żeby wiedza i umiejętności zdobywane na lekcjach pozwoliły uczniom wyrażać swoje opinie, wpływać na otaczającą ich rzeczywistość, a literatura pomogła im zrozumieć siebie i innych.


Nauczyciele przebywający na urlopie

Foto von Agnieszka Hucał
Agnieszka Hucał Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej
Foto von Paulina Kosmowska
Paulina Kosmowska Studia licencjackie ukończyłam w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie, specjalność wychowanie fizyczne i zarządzanie sportem lokalnym.
Absolwentka Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim na kierunku wychowanie fizyczne, specjalność nauczycielsko -trenerska ,trener II klasy siatkówki, studia magisterskie.
Prowadzę aktywny tryb życia i swoją aktywnością chciałabym zarazić inne dzieci.
Foto von Barbara Szmigiel-Podkańska
Barbara Szmigiel-Podkańska Wychowawczyni klasy IIa / Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej / Nauczycielka j.angielskiego Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej oraz j. angielskiego w klasach najmłodszych. Pomagam uczniom zdobywać nowe umiejętności i rozwijać ich zainteresowania, rozbudzam pasje oraz wspieram na drodze do osiągnięcia samodzielności. Towarzyszę im w radosnym odkrywaniu świata i ciągłym podziwie dla jego niezwykłości.