Skip navigation

konkursy

Dwaj uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do ostatniego etapu konkursu zDolny Ślązak. Są to: Jakub Mazur -język polski - i Dawid Adamicki - język angielski. Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejny sukces.

 

Znamy już wyniki Internetowego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu. Jury oceniło 65 prezentacji i przyznało 10 równorzędnych nagród.

Wśród laureatów są uczniowie naszej szkoły. To Nadia Z. z klasy 5c oraz Marta W. z klasy 8a. Wśród zdobywców Nagrody Publiczności jest uczennica klasy 1a, Zosia N.

Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom. Każdy z Was zaprezentował się wspaniale!

 

Na apelu z dnia 03.03.2020r. wyróżniona została Jagoda W., uczennica klasy V c, która zdobyła 12. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej. Jest to ogromny sukces ( dwunaste miejsce w kraju) zważywszy na wiek uczestniczki i wysoki poziom konkursu. Wręczone zostały również certyfikaty z języka angielskiego na poziomie A2. Otrzymali je wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu. Gratulujemy nagrodzonym!

 

12 grudnia 2019 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród finalistom XIX Rodzinnego Konkursu Bożenarodzeniowego w SP nr 3 w Zgorzelcu. Uczeń naszej szkoły Dominik S. z kl. II b zajął 2 miejsce. Przepiękna szopka była stworzona z elementów naturalnych takich jak: szyszki, drewno i sianko. Serdecznie gratulujemy Dominikowi! Wszystkim uczniom, których prace zakwalifikowały się do konkursu również serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach.

 

22 października 2019 r. w Miejskim Domu Kultury nasi uczniowie odebrali nagrody z rąk Burmistrza. Były to stypendia naukowe i sportowe. Gratulujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom.

 

Nasz uczeń Antoni Cz., zajął II miejsce w swojej kategorii w wojewódzkim konkursie fotograficznym "Mój ulubiony park przypałacowy wiosną". Wręczenie nagród odbyło się 5 czerwca 2019 r. w pałacu w Bukowcu, podczas imprezy plenerowej "Festyn pełen atrakcji", zorganizowanej przez Związek Gmin Karkonoskich. Serdecznie gratulujemy!!!

 

15 maja 2019 r. w Państwowej Szkole Muzycznej w Zgorzelcu odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy Muzycznej "Stanisław Moniuszko- życie i twórczość". Konkurs wzbudził wiele emocji, a walka była zacięta. Nasza drużyna w składzie: Marysia P., Dominik Ł., Jakub P. oraz Bianka G. wykazali się ogromną wiedzą i wielkim zaangażowaniem w poznawaniu literatury muzycznej, zajmując tym samym III miejsce.

 

W dniu 14 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu odbył się XIV Miejski Konkurs Matematyczny. W zmaganiach indywidualnych: miejsce I zajęła Maja K. (kl.4b) i Nina P. (KL.8b), miejsce II Jakub K. (kl.7 b). W zmaganiach drużynowych: I miejsce klasy IV, III miejsce klasy V, III miejsce klasy VII, III miejsce klasy VIII.

 

15 kwietnia 2019 r. odbyły się eliminacje miejskie Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Wśród laureatów znalazły się trzy uczennice naszej szkoły: 1 miejsce - Victoria S. z klasy Va 2 miejsce - Wiktoria I. z klasy Va 3 miejsce - Nadia Z z klasy IVc Gorąco gratulujemy!!!!

 

Wielki sukces naszych uczennic. W części polonistycznej Kasia Z., z klasy 8a została laureatką, a Karolina P. również z 8a finalistką. Tytuł laureata zapewnia zwolnienie z egzaminu z języka polskiego oraz pierwszeństwo w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Dziewczyny, gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni.

 

Uczeń kl. IV c Kacper F. zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie fotograficznym „Piękno przyrody w moim obiektywie”. Jesteśmy bardzo dumni z naszego ucznia. Nagrody zostały wręczone przez p. prezesa i wice prezesa Polskiego Związku Wędkarskiego z Jeleniej Góry.

 

Spośród 24 osób, które zakwalifikowały się do etapu powiatowego zDolnego Ślązaczka – język niemiecki połowa to uczniowie Szkoły Podstawowej „Tęcza”. Brawo nasi!

 

Oficjalne wyniki kwalifikacji do etapu powiatowego zDolnego Ślązaczka z języka polskiego. Do kolejnej części zakwalifikowały się cztery uczennice klas ósmych- Kasia Z. (8a), Nina P. (8b), Karolina P. (8a) i Milena M. (8b). Dziewczyny, gratulujemy! Już dziś życzymy powodzenia w zmaganiach konkursowych 22 listopada.

 

8 października 2018 r. o godzinie 17.00 w MDK odbyła się gala wręczenia stypendiów przyznanych przez Burmistrza miasta Zgorzelec. Wśród nagrodzonych znaleźli się oczywiście nasi uczniowie w kategorii stypendium naukowe. Nagrodzonym stypendystom gratulujemy !

 

W czwartek 10.05.2018r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w turnieju piłki nożnej „Mini Euro 2018 Zgorzelec”. Były to rozgrywki eliminacyjne do turnieju finałowego, który odbędzie się 30.05.2018r w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Reymonta. Rywalami „Tęczy” były Szkoła Podstawowa z Osieka Łużyckiego , Szkoła Podstawowa nr 3 ze Zgorzelca oraz „Prymus” ze Zgorzelca. Najtrudniejszy i najbardziej wyrównany , dla naszej drużyny, okazał się mecz z SP 3 , który „Tęcza” wygrała 2:1. Z uczniami z „Prymusa” wygraliśmy 7:1, a Osiek pokonaliśmy 11:0 i tym samym mogliśmy cieszyć się zwycięstwem w grupie eliminacyjnej. Przed nami mecze w grupach finałowych, trzymajcie za nas kciuki. Podziękowania dla rodziców naszych uczniów, którzy zawsze są z reprezentacją naszej szkoły oraz dla pana Armina Hubnera za pomoc i wsparcie.

 

W sobotę 12 maja 2018 r., odbyła się trzecia edycja festynu biegowego organizowanego przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zgorzelcu. Udział w tym wydarzeniu wzięli uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę na dystansach 1000 metrów oraz 3 kilometrów. Przy wsparciu rodziców zaprezentowali się naprawdę bardzo dobrze, a prawdziwym „gladiatorem” bieżni okazał się Tymek z klasy IV , wygrał bieg w swojej kategorii wiekowej na 1000m , a następnie wystartował ze starszymi kolegami w biegu na 3000 metrów, który to ukończył na znakomitym trzecim miejscu. Dla wszystkich uczestników należą się wielkie brawa za aktywne spędzenie czasu wolnego.

 

17 kwietnia 2018 r., w Miejskim Domu Kultury odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas IV-VI zgorzeleckich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów. Pierwsze miejsce zajął uczeń klasy 6 - Michał P. Gratulujemy!

 

09 kwietnia 2018 r. w Miejskim Domu Kultury odbyły się eliminacje do powiatowego konkursu recytatorskiego klas I – III zgorzeleckich szkół podstawowych. Nasi uczniowie zostali laureatami tego konkursu: Miejsce I Amelia D. z kl. I b Wyróżnienia: Asenka A. kl.I b, Basia B., Julian D., Nadia Z. z klasy III c. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

W piątek, 6 kwietnia 2018 r. odbyły się w Bolesławcu eliminacje rejonowe Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. To już kolejny, po miejskich i powiatowych, etap tych poetyckich zmagań. Uczennica klasy 7b, Zuzia D., po raz kolejny udowodniła swój wielki talent i została laureatką tego konkursu, a tym samym awansowała do etapu wojewódzkiego. Zuziu, gratulujemy i życzymy powodzenia w Oławie.

 

W środę, 14.03.2018 r. Zuzia D. , uczennica klasy 7b, reprezentowała naszą szkołę i miasto w eliminacjach powiatowych Konkursu Recytatorskiego. Zaprezentowała wiersz Nienawiść W. Szymborskiej. Swoją interpretacją po raz kolejny zachwyciła jury. Zajęła 2. miejsce wśród siódmoklasistów i gimnazjalistów ze szkół całego powiatu zgorzeleckiego. W takiej grupie każdy uczestnik doskonale interpretuje poezję i prozę, dlatego znalezienie się wśród nagrodzonych to ogromny sukces. Teraz przed Zuzią eliminacje rejonowe w Bolesławcu i walka-poetycka-o finał wojewódzki. Dziękujemy, gratulujemy i życzymy powodzenia.

 

W piątek, 9. marca 2018 r., w Miejskim Domu Kultury odbyły się eliminacje miejskie Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas siódmych szkół podstawowych oraz gimnazjów. Z dumą i radością informujemy, że w zaszczytnym gronie nagrodzonych i wyróżnionych są uczniowie naszej szkoły. Zuzia D. zajęła 3. miejsce, a Tomek D. zdobył wyróżnienie. Naszą szkołę reprezentowali również Maksymilian B., Damian K. oraz Kacper Ł. Im również należą się wielkie brawa. Warto zaznaczyć, że do rywalizacji przystąpiło ponad trzydziestu siódmoklasistów i gimnazjalistów ze wszystkich zgorzeleckich szkół. Konkurencja była zatem duża. Wszyscy zaprezentowali ciekawe interpretacje poezji lub prozy, dlatego sukcesy Zuzi i Tomka zasługują na wielką pochwałę.

 

We wtorek 06.03.2018r. w Szkole Podstawowej „Tęcza” odbyła się V edycja „Halowego turnieju piłki nożnej o Puchar Prezesa DPFA”. W zawodach wzięły udział zespoły ze wszystkich szkół podstawowych ze Zgorzelca. Turniej rozgrywany był w systemie każdy z każdym. Szkoła Tęcza jako gospodarz wystawiła dwie drużyny. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna „Tęcza 1”, która wygrała wszystkie spotkania tracąc przy tym tylko jedną bramkę. Oprócz pucharów dla poszczególnych drużyn wyłoniono również najlepszego bramkarza i zawodnika turnieju. Nagrody dla wszystkich uczestników turnieju sponsorowali Pani Prezes zarządu DPFA Europrymus Sp. Z o.o. Katarzyna Hubner, Piekarnia Hubner-Baker Horka oraz Kaufland. Klasyfikacja końcowa : 1. Szkoła „Tęcza 1”, 2. Szkoła Podstawowa nr 3, 3. Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu, 4. Szkoła „Tecza 2”, 5. Szkoła Podstawowa nr 5.

 

21 lutego 2018 r. w Zespole Szkół Urszulańskich we Wrocławiu, odbyła się gala wręczenia nagród za IV Edycję konkursu „Wpisani w przyrodę”. W części plastycznej konkursu, którego zadaniem było stworzenie przez uczestników komiksu pod tytułem „Przygody żarówki w poszukiwaniu energii”, Nasz uczeń Jakub B. z klasy VI a znalazł się w finałowej dziesiątce, zdobywając wyróżnienie na szczeblu wojewódzkim. Jakubie, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Dziewięcioro uczniów z SP Tęcza na dwanaścioro ze wszystkich zgorzeleckich szkół (czyli tylko troje z innych szkół). Jesteśmy dumni. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu zDolny Ślązaczek - z JĘZYKA NIEMIECKIEGO: MAKSYMILIAN B., LAURA B., WIKTORIA B., ZUZANNA D., ELENA F., NINA P., ADAM R., WIKTORIA S., LENA Sz. Uczennice, które zakwalifikowały się do etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu zDolny Ślązaczek - z JĘZYKA ANGIELSKIEGO:WIKTORIA B., ELENA F. To dwie uczennice z SP Tęcza na czworo uczniów ze wszystkich zgorzeleckich szkół. Jesteśmy dumni. Gratulujemy serdecznie i trzymamy kciuki podczas etapu powiatowego.

 

3 listopada o godz.12:00 odbył się przełożony z 27.10.2017 r. XVIII Turniej Gminno-Powiatowy "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Wzięło w nim udział 13 zespołów w 3 kategoriach wiekowych. Nasza szkoła wystąpiła w najstarszej grupie wiekowej U12. Turniej rozgrywany był w systemie każdy z każdym. Walka była zacięta, do ostatniego spotkania nie wiadomo było kto zajmie pierwsze miejsce. Mecz o pierwsze miejsce rozegrał się pomiędzy zespołami SP „Tęcza” oraz SP 2 Zgorzelec, w którym lepsi okazali się chłopcy z „Tęczy” wygrywając 1:0.

 

"Wielki sukces w Konkursie Wiedzy Ogolnólnomuzycznej na temat życia i twórczości I.J. Paderewskiego"

16 maja 2018 r. reprezentanci naszej szkoły Marysia, Bianka i Jakub zmierzyli się Miejskim Konkursie Wiedzy na temat życia i twórczości I. J. Paderewskiego. Podczas konkursu uczniowie wykazali się wiedzą oraz znajomością utworów muzycznych, tym samym zajmując II miejsce. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

 

W dniu 17 maja 2018r. odbył się I Powiatowy Konkurs Matematyczny klas 7 w Jagodzinie, w którym drużyna w składzie: Nina P., Katarzyna Z. i Wiktoria B. zajęły II miejsce na kilkanaście Szkół z okolicznych powiatów. Natomiast w kategorii indywidualnej Nina P stanęła na podium miejsca III.

Wielkie gratulacje dziewczyny. BRAWO.

23 kwietnia 2017 r. w Miejskim Domu Kultury odbył się Powiatowy Etap Konkursu Recytatorskiego, w którym nasza uczennica klasy pierwszej Amelka D. zajęła 3 miejsce. Gratulujemy!!!!

 

Uczniowie ze Szkół Tęcza w Zgorzelcu są w półfinałach Dolnośląskich Meczy Matematycznych

Uczniowie Szkół Tęcza wraz z nauczycielką matematyki, Panią Pauliną Bancerz, w bieżącym roku szkolnym w ramach przygotowania do rozgrywek meczowych uczestniczyli w obozie matematycznym w Szklarskiej Porębie. Przez trzy dni brali udział w zajęciach z różnych dziedzin matematyki. Czternastoosobowa drużyna składająca się z uczniów z klasy siódmej SP oraz klas: II i III Gimnazjum, założyła konto na jednym z portali społecznościowych i systematycznie przystępowała do rozwiązywania zadań pod kontrolą nauczyciela. Uczniowie byli niezwykle zaangażowani i zdeterminowani. Efektem starań jest zakwalifikowanie się do półfinału (z całego województwa dolnośląskiego zakwalifikowało się jeszcze tylko 7 szkół).

Politechnika Wrocławska po raz pierwszy zajęła się organizacją Mistrzostw DŚ w Sudoku i przyznam, że było to nie lada wyzwanie. W samym finale ze względu na duże zainteresowanie i wyniki uczestników, wzięło udział 593 laureatów w pięciu kategoriach. Szkołę Podstawową Tęcza reprezentowała Zofia R. z klasy II, a Europejskie Gimnazjum Maria K. oraz Jagoda P. W Kategorii dorosłych startowałam osobiście, a także Pan Piotr K. – tata ucznia z klasy I EG. Pierwsze trzy rundy okazały się bardzo trudnym wyzwaniem i niestety Wielki Finał odbył się bez naszego udziału.

W sobotę 5 grudnia odbyły się FINAŁ konkursu KOMA. W wykładach na etapie szkolnym wzięło udział ok. 900 uczniów Szkół Podstawowych z Dolnego Śląska w tym Szkoła Podstawowa „Tęcza”. Uczennice klasy 4,5 oraz 6 wzięły udział w niezwykle ciekawym finałowym wykładzie pt.: „NAMIOTY”. Nauczyły się kodować owe bryły, odczytywać wielkości masztów i wielu innych istotnych rzeczy. Po wykładzie odbyła się część zadaniowa, z której to 23 miejsce zdobyła Wiktoria C., zdobywając 19 punktów, a Karolina P. zdobyła 11 punktów i Marta W. siedem punktów.

Gratuluję dziewczyny świetnego wyniku i powodzenia następnym razem :)

Uczniowie Szkoły Podstawowej ,,Tęcza” wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego ,,zDolny Ślązaczek” – etap szkolny. Konkurs co roku organizowany jest przez Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu.

Z przyjemnością informujemy, że do etapu powiatowego przeszli: Piotr M. i Aleksandra J. Gratulujemy serdecznie i życzmy powodzenia!

Uczniowie Szkoły Podstawowej Tęcza w Zgorzelcu wzięli udział w szkolnym konkursie plastyczną temat recyklingu baterii. Uczniowie wykonali przepiękne prace wykorzystując do tego różne techniki. Z dostarczonych prac komisja konkursowa wybrała po dwie prace przyznając równorzędne nagrody za I, II i III miejsce.

Finał konkursu miał miejsce 6 grudnia na UW w Instytucie Matematycznym na wielkiej auli, która pomieściła 160-ciu finalistów z Dolnego Śląska. Finalistami naszej szkoły byli uczniowie klasy szóstej Michał, Julia oraz Barbara. Wykład był niezwykle ciekawy, a dotyczył MATEMATYCZNEGO MAGNESU. Uczniowie po wykładzie mieli 40 minut na uporządkowanie notatek przećwiczenie zadań z nauczycielem, a następnie przystąpili do części zadaniowej. Podczas sprawdzania prac finaliści mogli wysłuchać części drugiej wykładu, która dotyczyła zastosowania poznanego pojęcia.

Najlepsze dla naszych uczniów miejsce 10-te należało do Michała W., Julia zajęła miejsce 11-ste a Basia 14-ste. Był to naprawdę duży sukces naszych uczniów jak na tak dużą liczbę uczestników. Czołówka należała do uczniów z Wrocławia.