Skip navigation

co nas wyróżnia

PROGRAM "WIARYGODNA SZKOŁA"

CZYM JEST PROGRAM WIARYGODNA SZKOŁA?

Kategoria Wiarygodna Szkoła powstała w odpowiedzi na rosnącą potrzebę promowania wiarygodnego i solidnego wizerunku polskich szkół, które reprezentują właściwy poziom edukacyjny i wychowawczy oraz zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo swoich uczniom. Synonimem uczestnictwa w Programie jest przyznawany Certyfikat Wiarygodności, który jest dowodem spełnienia powyższych kryteriów i potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania szkoły.

Więcej informacji znajdą Państwo klikając w link:
wiarygodnaszkola.pl

LEPSZA SZKOŁA

 


NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie Szkół„ Tęcza” kolejny raz przystąpili do ogólnopolskiego programu pt. „ Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. Program jest dostosowany do wymogów podstawy programowej i oddziaływań wychowawczo- dydaktycznych. Jego celem jest upowszechnianie ambitnej sztuki filmowej.

 


BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ

Program „ Bezpieczna szkoła- bezpieczny uczeń” w roku szkolnym 2017/ 2018 służył podniesieniu poziomu bezpieczeństwa Szkół Tęcza i uczniów oraz spopularyzowaniu wśród uczniów podstawowych norm współżycia, poszanowania praw ucznia, przeciwdziałania patologiom, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie i obyczajach.

 


HONOROWE ODDAWANIE KRWI

Szkoła Podstawowa „ Tęcza” w Zgorzelcu w 2017 roku przyczyniła się do uzupełnienia wiedzy na temat Honorowego Oddawania Krwi i kształtowania pozytywnych postaw prospołecznych , realizując scenariusze lekcji w ramach akcji „ Twoja krew, moje życie”. Dowodem czego jest otrzymanie certyfikatu szkoły promującej honorowe oddawanie krwi.

 


EDUKACJA NA WESOŁO

Rada Rodziców działające przy Szkole Podstawowe „ Tęcza” w Zgorzelcu w 2016 r. otrzymała certyfikat uczestnictwa w programie: „ Edukacja na wesoło gwarancją lepszego rozwoju dziecka”.

 


WF Z KLASĄ - III EDYCJA

Głównym celem programu III edycji programu WF z Klasą jest wzrost poziomu aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Poprzez prowadzenie w mądry i nowoczesny sposób lekcji WF-u. Szkoła Podstawowa „ Tęcza” włączyła się aktywnie w kampanię otrzymując certyfikat w roku szkolnym 2015/ 2016.

 


WF Z KLASĄ - II EDYCJA

W roku szkolnym 2014/2015 w Szkole Podstawowej „ Tęcza” realizowany był program pod nazwą „W-F z Klasą objęty patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia oraz Minister Edukacji Narodowej. Szkoła otrzymała certyfikat ukończenia II edycji programu WF z Klasą.

 


NATIONAL GEOGRAPHIC ODKRYWCA

Szkoła Podstawowa „Tęcza” w Zgorzelcu w roku szkolnym 2013/ 2014 otrzymała certyfikat uczestnictwa w programie edukacyjnym National Geographic Odkrywca, poszerzając w ten sposób horyzonty uczniów.

WIZJA SZKOŁY

„Poprzez szlachetną edukację otwieramy drogę do mądrego życia”

DPFA Europrymus Sp. z o.o. jest spółką edukacyjną należącą do grupy firm DPFA Akademiegruppe. Jej zadaniem jest zapewnienie bardzo dobrych warunków nauki uczniom w Zespole Szkół Tęcza od roku 2007. Wieloletnie doświadczenie w edukacji oraz dobre praktyki w zarządzaniu zasobami szkoły zaowocowały dużą grupą uczniów, która w Zgorzelcu może kształcić się na najwyższym poziomie zaczynając od przedszkola a kończąc na Liceum Ogólnokształcącym.
Dowodem na to są najwyższe w Powiecie Zgorzeleckim wyniki uczniów na egzaminach zewnętrznych oraz absolwenci, którzy kontynuują kształcenie w renomowanych szkołach w kraju i za granicą.

Dowodem na to są najwyższe w Powiecie Zgorzeleckim wyniki uczniów na egzaminach zewnętrznych oraz absolwenci, którzy kontynuują kształcenie w renomowanych szkołach w kraju i za granicą.

Atuty Szkół Tęcza to:

 • nauka języka obcego na wysokim poziomie już od przedszkola, 5 godz. w tyg. języka angielskiego, 5 godz. w tyg. języka niemieckiego + zajęcia przygotowujące do certyfikatów językowych od klasy IV (Goethe Institut i Cambrige English), zajęcia z nativ speakerem;
 • udział w wielu projektach o zasięgu międzynarodowym – współpraca ze szkołami i przedszkolem w Gorlitz, gimnazjum w Zwickau, przedszkolem w Ostritz, Wyższą Szkołą w Bautzen;
 • zwiększona liczba zajęć edukacyjnych obowiązkowych + dodatkowe zajęcia na przygotowanie do olimpiad i konkursów oraz na pomoc w nauce;
 • zajęcia logopedyczne oraz opieka specjalistów w zakresie terapii pedagogicznej i psychologicznej;
 • zaangażowana i przyjazna kadra pedagogiczna zorientowana na rozwój indywidualnych potrzeb ucznia,
 • stosowanie innowacyjnych form i metod nauczania z wykorzystaniem nowych technologii w pięknie wyremontowanym budynku i nowocześnie wyposażonych gabinetach - magiczny dywan, roboty, ozoboty, nauka kodowania, zajęcia tabletowe, tablice multimedialne, platforma edukacyjna, 2 gabinety komputerowe, laboratorium fizyczno-chemiczne, nowoczesna kuchnia uczniowska;
 • szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych pozwalający rozwijać u uczniów zainteresowania: kółka dodatkowych języków obcych (hiszpański, rosyjski), matematyczne, fizyczne, chemiczne, informatyczne, teatralne, wokalne, sportowe (wszystkie dyscypliny), turystyczne oraz inne w zależności od potrzeb;
 • otwartość na propozycje oraz sugestie rodziców, szeroka współpraca w budowaniu szkoły;
 • bezpieczeństwo: domofon, monitoring, zamknięcia antypaniczne – nikt niepowołany nie wejdzie do szkoły;
 • bezpieczne place zabaw, boiska do piłki nożnej i siatkowej, stół do ping – ponga na zewnątrz, bieżnie, 2 sale gimnastyczne, sala lustrzana;
 • zorganizowany wypoczynek letni i zimowy.

 

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE „TĘCZA” jest placówką, gdzie każdy przedszkolak rozwija się radośnie i twórczo. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi w wieku od 2,5 do 6 lat. Bogata oferta warsztatów dodatkowych umożliwia wszechstronny i harmonijny rozwój  przedszkolaków, które chętnie uczestniczą w zajęciach manualnych, ruchowych,  muzycznych,  sportowych, tanecznych i kulinarnych. Nowością w tym roku jest bajkoterapia, muzykoterapia oraz ABC-dobrego wychowania.
Codziennie odbywają się wspomniane w atutach zajęcia języka angielskiego i niemieckiego.
Już przedszkolaki uczestniczą w zajęciach z elementami robotyki i kodowania a dzięki bliskości szkoły podstawowej nabywają wiedzę i umiejętności praktyczne w szkolnej akcji „Akademia Wiedzy Praktycznej”  poprzez zabawy badawcze, wycieczki i obserwacje.

 

W SZKOLE PODSTAWOWEJ „ TĘCZA”  w klasach I-III  przy niezwykłej staranności w doborze treści, metod i technik nauczania, szkoła nie tylko koncentruje się na kształceniu sprawności intelektualnych, ale również na rozwijaniu wyobraźni poprzez ćwiczenia z zakresu dramy, improwizacji teatralnej, śpiewu, niekonwencjonalnych działań plastycznych, czy tez innych prac projektowych, które szerzej można nazwać edukacją wyobraźni. Od początku istnienia szkoły uczniowie klas I-III biorą udział we wspólnych regularnych zajęciach ze Szkołą Partnerską Regenbogen w Görlitz.

W drugim etapie edukacyjnym w klasach IV-VIII oraz w III klasie Gimnazjum uczniowie uczestniczą w rozszerzonych zajęciach matematyki, przyrody, biologii, chemii, fizyki, języka polskiego, historii oraz innych kołach zainteresowań. Nasi uczniowie zdobywają pierwsze zaszczytne miejsca laureatów w wielu konkursach powiatowych i wojewódzkich. Atutem jest wspomniana intensywna nauka języka niemieckiego i angielskiego – uczniowie zdają zewnętrzne egzaminy językowe bardzo często z wyróżnieniem. Mogą swoje umiejętności wykorzystać i pogłębiać w międzynarodowych projektach. 

 

EUROPEJSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZGORZELCU oferuje trzy profile kształcenia, przygotowujące do studiów technicznych, medycznych i humanistycznych. Indywidualizacja jest cechą liceum co pozwala ukierunkować się i jak najlepiej przygotować do matury oraz dalszego kształcenia. Już w klasie pierwszej oferujemy rozszerzenia przedmiotowe – nie ma tego w żadnej innym liceum w regionie.
Liceum uruchamia także dodatkowe zajęcia edukacyjne prowadzone przez praktyków z różnych dziedzin, które mają pomóc młodym ludziom wybrać przyszły zawód.
Europejskie Liceum Ogólnokształcące w Zgorzelcu:

 • Profil automatyka – robotyka
 • Profil humanistyczno – prawny
 • Profil farmaceutyczno – medyczny

Dołącz do nas ! Przygotujemy Cię do zdania matury oraz podjęcia wymarzonych studiów w Polsce lub za granicą.

 

Szkoła ma wielu laureatów na szczeblu powiatowym oraz wojewódzkim we wszystkich przedmiotach.

Szlachetna Paczka 2018

Szkoła Podstawowa Tęcza oraz Liceum Europejskie wzięło udział w XVIII edycji akcji SZLACHETNA PACZKA. Serdecznie dziękujemy za okazane serce i pomoc.

Szlachetna Paczka 2017

Szkoła Podstawowa „Tęcza” wzięła udział w XVII edycji akcji SZLACHETNA PACZKA. W tym roku zorganizowaliśmy pomoc dla wdowca z dwójką synów. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu całej naszej społeczności szkolnej i wsparciu rodziców naszych uczniów udało nam się zebrać potrzebną pomoc, które złożyły się na naszą SZLACHETNĄ PACZKĘ. Rodzina została zaopatrzona w produkty żywnościowe, środki czystości, pomoce szkolne, odzież i obuwie na zimę. Zbiórka pieniędzy zaowocowała kupnem nowej kuchenki, mikrofalówki, materacy dla chłopców, odkurzacza oraz bonów podarunkowych dla rodziny. Serdecznie dziękujemy za okazane serce i pomoc.

Szlachetna Paczka 2016

Szkoła Podstawowa „Tęcza” oraz Europejskie Gimnazjum wzięło udział w XVI edycji akcji SZLACHETNA PACZKA. W tym roku zorganizowaliśmy pomoc dla rodziny wielodzietnej. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu całej naszej społeczności szkolnej i wsparciu rodziców naszych uczniów udało nam się zebrać rekordową ilość paczek w sumie 81, które złożyły się na naszą SZLACHETNĄ PACZKĘ. Rodzina została zaopatrzona w produkty żywnościowe, produkty dla niemowląt, środki czystości, artykuły dziecięce, odzież, zabawki. Zbiórka pieniędzy zaowocowała kupnem nowej lodówki, łóżeczek dla bliźniaków, zestawu mebli kuchennych oraz bonów podarunkowych dla rodziny. Serdecznie dziękujemy za okazane serce i pomoc

Szlachetna Paczka 2015

Szkoła Podstawowa Tęcza oraz Gimnazjum Europejskie wzięło udział w XV edycji akcji SZLACHETNA PACZKA. W tym roku zorganizowaliśmy pomoc dla samotnej mamy z dwójką małych dzieci. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu całej naszej szkolnej społeczności i wsparciu rodziców naszych uczniów, udało nam się zebrać w sumie 25 całkiem pokaźnych paczek, które złożyły się na naszą SZLACHETNĄ PACZKĘ. Rodzina została zaopatrzona w produkty żywnościowe oraz przybory papiernicze i szkolne, potrzebne dzieciom. Zbiórka pieniędzy zaowocowała kupnem szafy na ubrania, a także szafki na buty. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za okazane serce i pomoc.

Szlachetna Paczka 2014

Serdeczne podziękowania dla uczniów Szkoły Podstawowej "Tęcza" w Zgorzelcu, rodziców oraz nauczycieli za aktywny udział w Szlachetnej Paczce. Dziękujemy za przekazanie darów oraz środków finansowych na zakup nowej pralki. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać wszystkie potrzebne rzeczy - żywność trwałą, środki czystości, odzież, obuwie, słodycze, zabawki i wiele innych upominków. Dziękujemy za okazaną pomoc!