Skip navigation
 

W piątek 12 stycznia 2018 r. uczniowie klas III a,b,c oraz II z SP „ Tęcza” w Zgorzelcu, mieli okazję przynieść lub przyprowadzić do szkoły swojego pupila. W naszej szkole zagościły: chomik, świnka morska, kot oraz małe i duże psy. Ciekawość dzieci była ogromna. Uczniowie mieli za zadanie zaprezentować swojego pupila oraz powiedzieć o nim kilka zdań. Były to bardzo pouczające zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

 

Tematem dnia 03 stycznia 2018r. ( środa), w klasie IIIa były zegary. Uczniowie przynieśli do szkoły przeróżne zegarki dzięki temu mogliśmy się przekonać jak różne mogą one być. Po obejrzeniu zegarków, omówieniu ich właściwości obejrzeliśmy film na temat zegarków, dźwięków, jakie wyjdą oraz ich mechanizmów. Na zakończenie lekcji uczniowie na tabletach ćwiczyli odczytywanie godzin.

 

Wykorzystując nowoczesne technologie, klasa III c z SP „ Tęcza” w Zgorzelcu 28 listopada za pomocą tabletów i kodów QR układała obrazkowe domino. Zadanie było tak ekscytujące, że żaden uczeń nie kwapił się wyjść na przerwę.

 

W klasach III a, b, c, codziennie utrwalamy mnożenie w zakresie 100. Od tygodnia tabliczka mnożenia towarzyszy nam nawet na przerwach. Jednak, aby uatrakcyjnić mnożenie, od 7 listopada 2017r. zadaniem uczniów jest codziennie rano odnaleźć błąd, który podstępem wkradł się do naszej tabliczki mnożenia. Dzisiaj uczniowie klas III zadanie wykonali na szóstkę. Zapraszamy starsze klasy do zabawy :-)

 

Uczniowie klasy IIIa, 6 listopada mogli pochwalić się swoimi pracami na temat: „Ja, moja miejscowość, moja rodzina”. Dzięki temu mogliśmy poznać się jeszcze bardziej oraz dowiedzieć się ciekawych informacji na temat różnych miejscowości.