Skip navigation

O nas

Europejskiego Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu to miejsce, w którym młodzi ludzie będą mogli efektywnie przygotowywać się do matury i wzorowo zdać ten ważny egzamin, który jest przepustką na wymarzone studia.

Europejskie Liceum Ogólnokształcące w Zgorzelcu wchodzi w skład Zespołu Szkół Tęcza, a to na dolnośląsko-saksońskim rynku edukacyjnym już uznana marka. Przez lata utrzymywany wysoki poziom kształcenia i najwyższy poziom opieki pedagogicznej gwarantowany dzięki znakomicie przygotowanym nauczycielom, dla których praca z dziećmi i młodzieżą to pasja i przyjemność.

Indywidualne podejście do każdego ucznia oraz świetna baza dydaktyczna szkół Tęcza pozwalają ze spokojem patrzeć w przyszłość, absolwenci naszych szkół na każdym poziomie nauczania doskonale radzą sobie z kolejnymi wyzwaniami edukacyjnymi, wyposażeni w niezbędne dla rozwoju umysłowego, emocjonalnego i społecznego cechy, takie jak otwartość, kreatywność, obowiązkowość, czy odwaga.

Są także bardzo dobrze przygotowani językowo, ponieważ szkoła stawia od lat na kształcenie w dwóch językach nowożytnych, a także daje możliwość zdobycia certyfikatów językowych, co jest umiejętnością niezwykle pożądaną w edukacyjnym portfolio każdego młodego człowieka.