Skip navigation

kadra pedagogiczna

Foto von Radosław Bednarski
Radosław Bednarski Nauczyciel matematyki Ukończyłem studia magisterskie w zakresie matematyki stosowanej na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Zielonogórskiej.
Interesuję się wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjnych w nauczaniu matematyki m.in. stosując oprogramowanie GeoGebry. Staram się „zarażać” uczniów moją pasją do matematyki, pokazać jej zastosowania w praktyce i jak najlepiej przygotować uczniów do matury z matematyki, aby ich przygoda z nauką mogła być kontynuowana na studiach.
Foto von Ryszard Chojnacki
Ryszard Chojnacki Nauczyciel fizyki Jestem nauczycielem dyplomowanym z pond 25-letnim stażem pracy w szkole ponadpodstawowej. Ukończyłem Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Zielonej Górze na wydziale matematyki i techniki, oraz studia podyplomowe z fizyki na Uniwersytecie Opolskim.
Interesuje mnie szeroko pojęta technika i informatyka, a szczególnie wykorzystanie ich w życiu codziennym. Podczas zajęć z fizyki staram się opisywać zjawiska na przykładach z życia codziennego, moje motto to „fizyka jest wśród nas”.
Foto von Krystyna Cichocka
Krystyna Cichocka Nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa
Foto von Danuta Dominiczak
Danuta Dominiczak Nauczycielka chemii
Foto von Krzysztof Dracz
Krzysztof Dracz Nauczyciel religii Jestem absolwentem Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Moje pasje to: Pan Bóg, liturgia, filozofia, sztuka , a w szczególności malarstwo ikoniczne oraz kolarstwo.
Foto von Małgorzata Dracz
Małgorzata Dracz Wychowawca klasy 1a ELO / Nauczyciel języka niemieckiego ,,Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię.’’ J. W. Goethe
Jestem absolwentką filologii germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów podyplomowych o kierunku wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna. Moją największą pasją jest język niemiecki, dlatego też za cel stawiam sobie rozwinięcie podobnego zamiłowania u moich uczniów. Staram się tak prowadzić zajęcia, aby nauka języka stała się przyjemnością, a rozwijane kompetencje komunikacyjne przygotowały do wyzwań, które czekają na nich w przyszłości.
Foto von Aneta Hajduczek
Aneta Hajduczek Pedagog
Foto von Małgorzata Kolasa
Małgorzata Kolasa Wychowawczyni klasy 3a / nauczyciel języka polskiego
Foto von Sylwia Kropa
Sylwia Kropa Nauczyciel chemii
Foto von Monika Kłonowska
Monika Kłonowska Wychowawczyni klasy 2a / Nauczyciel j.angielskiego Pochodzę z Opola. W 2001 roku ukończyłam Wydział Filologiczny na Uniwersytecie Wrocławskim i zaraz po studiach rozpoczęłam pracę jako nauczycielka języka angielskiego w Zgorzelcu. Przyjechałam tu na pół roku - od tego czasu minęło prawie 20 lat. Poza lekcjami w gimnazjum i szkole podstawowej prowadziłam kursy językowe we wszystkich grupach wiekowych. Mam fantastyczną córkę i - od niedawna - psa. Od dwóch lat uczę się programowania, w nauczaniu staram się wykorzystać nowe umiejętności. Bardzo lubię się uczyć, czytać i podróżować po Skandynawii. Jestem wielką fanką sportów zimowych - dla mnie zima może trwać 365 dni w roku.
Foto von Mieczysław Landowski
Mieczysław Landowski Nauczyciel etyki
Foto von Krzysztof Marciniak
Krzysztof Marciniak Nauczyciel informatyki
Foto von Anna Muzolf
Anna Muzolf Nauczyciel języka angielskiego i niemieckiego Pochodzę z Poznania, gdzie ukończyłam studia magisterskie z zakresu lingwistyki stosowanej oraz politologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Moja przygoda z nauczaniem zaczęła się ponad 20 lat temu od udzielania korepetycji. Pracowałam w szkołach językowych, prowadziłam zajęcia z języka polskiego dla obcokrajowców, a od trzech lat uczę języka angielskiego i niemieckiego w naszym liceum. Moje hobby to czytanie i języki obce-po wakacjach zaczynam naukę kolejnego.
Foto von Dorota Olczak
Dorota Olczak Nauczyciel podstaw przedsiębiorczości, Dyrektor ELO w Zgorzelcu
Foto von Paweł Pilczuk
Paweł Pilczuk Nauczyciel informatyki
Foto von Aneta Różnicka
Aneta Różnicka Nauczyciel plastyki Magister sztuki. Absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta na wydziale Malarstwo. Studia zakończyłam również dyplomem z multimediów i aneksem z grafiki warsztatowej w 2010 r. Moja pasja to sztuka i opieka nad zwierzętami.
Foto von Anna Sikorska
Anna Sikorska Nauczyciel geografii Jestem absolwentką geografii Uniwersytetu Wrocławskiego, geoinformacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz kwalifikacyjnych studiów podyplomowych przygotowanie do zawodu nauczyciela Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczestniczyłam w wymianie studenckiej Erasmus Plus na Itä-Suomen yliopisto (University of Eastern Finland) w Joensuu. Obecnie studiuję fizykę na Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych w Warszawie. Geografia i fizyka są moją wielką pasją, którą chcę zarazić swoich uczniów podczas zajęć oraz Kółka Geofizycznego "Sikorka".
W czasie wolnym udzielam się w Pokojowym Patrolu (wolontariusze fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wyszkoleni do pracy jako służba informacyjna oraz do udzielania pierwszej pomocy) oraz organizuję największy festiwal fantastyki w Polsce – Pyrkon. Dając przykład dzieciom, zachęcam ich do pracy na rzecz różnych społeczności i rozwijania swoich zainteresowań.
Foto von Ireneusz Warszawski
Ireneusz Warszawski
Foto von Dorota Witek
Dorota Witek Nauczyciel wychowania fizycznego
Foto von Olga Worbs-Janiak
Olga Worbs-Janiak Wychowawca 4a ELO / Nauczyciel WOSu, historii, HIT Jestem absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego, kierunek: historia nauczycielska. Podnosząc swoje kwalifikacje ukończyłam podyplomowe studia z wiedzy o społeczeństwie z edukacją europejską, kurs kwalifikacyjny ,,wychowanie do życia w rodzinie" oraz podyplomowe studia z zakresu biologii. W mojej pracy dbam o rozwój młodzieży, poprzez motywowanie ich do różnorodnych działań, projektów z zakresu nauczanych przedmiotów. Staram się podchodzić indywidualnie do każdego ucznia, aby wydobyć jego kreatywność i możliwości, wzmacniając mocną stronę. Dla moich uczniów chcę być wsparciem-zawsze mogą na mnie liczyć. Od ponad 12 lat współpracuje ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej obwód Zgorzelec. Staram się pomagać kombatantom, promuję wiedzę o Armii Krajowej, prowadząc wykłady, konkursy, projekty czy tworząc wystawy. Prywatnie jestem mamą Hani, uwielbiam nasze polskie morze i spacery po lesie. ,,DZIECKO MA PRAWO BYĆ SOBĄ. MA PRAWO DO POPEŁNIANIA BŁĘDÓW. MA PRAWO DO POSIADANIA WŁASNEGO ZDANIA. MA PRAWO DO SZACUNKU. NIE MA DZIECI – SĄ LUDZIE.” J. Korczak.
Foto von Grażyna Łagowska
Grażyna Łagowska Grażyna Łagowska- nauczyciel biologii Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego.
Praca z młodzieżą jest moja pasją.
Foto von Paulina Żak
Paulina Żak Nauczyciel wychowania fizycznego