Skip navigation

O nas

Europejskie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy pod patronatem Mercedes-Benz Manufacturing Poland to szkoła, w której młodzi ludzie będą mogli efektywnie przygotowywać się do matury i wzorowo zdać ten ważny egzamin, który jest przepustką na wymarzone studia.

Europejskie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy prowadzone jest przez DPFA Europrymus Sp. z o.o. , a to na dolnośląskim rynku edukacyjnym już uznana marka od 2005 r. W Naszych Szkołach utrzymywany jest wysoki poziom kształcenia i najwyższy poziom opieki pedagogicznej gwarantowany dzięki znakomicie przygotowanym nauczycielom, dla których praca z dziećmi i młodzieżą to pasja i przyjemność.

Nasi uczniowie są bardzo dobrze przygotowani językowo, ponieważ Szkoły DPFA Europrymus stawiają od lat na kształcenie w dwóch językach nowożytnych – niemieckim i angielskim, a także dają możliwość zdobycia certyfikatów językowych, co jest umiejętnością niezwykle pożądaną w edukacyjnym portfolio każdego młodego człowieka.

Patron Europejskiego Liceum w Legnicy – Mercedes-Benz Manufacturing Poland jako wiodący producent z branży automotive realizuje w ramach prowadzonej działalności gospodarczej strategię tzw. społecznej odpowiedzialności biznesu. W ramach tej działalności umożliwia uczniom Naszej Szkoły odbywanie praktyk w fabryce MBMPL oraz organizuje prelekcje.

Indywidualne podejście do każdego ucznia oraz świetna baza dydaktyczna Naszych Szkół pozwalają ze spokojem patrzeć w przyszłość.  Nasi absolwenci na każdym poziomie nauczania doskonale radzą sobie z kolejnymi wyzwaniami edukacyjnymi, wyposażeni w niezbędne dla rozwoju  emocjonalnego i społecznego cechy, takie jak otwartość, kreatywność, obowiązkowość, czy komunikatywność.

Fabryka w Jaworze rozpoczyna współpracę z Europejskim Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy

mercedes-benz-jawor.com.pl/fabryka-w-jaworze-rozpoczyna-wspolprace-z-europejskim-liceum-ogolnoksztalcacym-w-legnicy