Skip navigation

konkursy

W sobotę, 11 czerwca odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom wojewódzkiego konkursu pt. "Wędrówki szlakiem wartości". Na auli Papieskiego Wydziału Teologii nie zabrakło również naszej uczennicy. Julia O. zajęła III miejsce w konkursie literackim. Wśród wyróżnionych prac znalazło się również dzieło Aleksandry F. (wyróżnienie w konkursie plastycznym).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

W Powiatowym Konkursie Biologicznym pod hasłem ORGANIZMY INWAZYJNE uczniowie naszego Europejskiego Gimnazjum i Europejskiego Liceum zostali laureatami w swoich kategoriach. Nagrodą, oprócz dyplomów, jest wycieczka edukacyjna do Liberca, która odbędzie się na początku czerwca. Złożyliśmy również prace w konkursie plastycznym, ale wyniki tej rywalizacji będą za kilka dni.

Laureatami zostali: Wojtek P. i Oliwia K.

 

30 maja 2018r. odbył się już XV Maraton Matematyczny w ZSZiL im. Energetyków i Górników Turowa w Zgorzelcu. W zmaganiach z matematyką wzięło udział 116 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Maraton realizowany jest w trzech kategoriach: gimnazja, licea i technika. Odbywa się 5 dwudziestominutowych etapów, w czasie których uczestnicy konkursu rozwiązują zależnie od kategorii, po 5 lub 6 zadań. O przejściu do kolejnej tury eliminacji, decydują punkty zdobyte na poprzednich etapach. Do kolejnych etapów przechodzą uczniowie najzdolniejsi, mający największa wiedzę i umiejętności matematyczne oraz świetną kondycję – bo łącznie w całym turnieju trzeba rozwiązać 30 zadań. To wymaga wysiłku.

18 maja 2016 r. uczniowie szkół gimnazjalnych spotkali się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zgorzelcu, aby tam uczestniczyć w konkursie wiedzy o Feliksie Nowowiejskim. Europejskie Gimnazjum reprezentowali Natalia P. i Dominik T. z klasy drugiej oraz Julianna L. z klasy pierwszej.  

Nasi uczniowie zdobyli ex aequo drugie miejsce wraz z gimnazjum z Jerzmanek.

Serdecznie gratulujemy!

W piątek 29 kwietnia Mateusz L. reprezentował Europejskie Gimnazjum w finale międzynarodowego konkursu matematycznego Pangea. Znalazł się w gronie 150 najlepszych uczniów z ponad 100 000 uczestników. Gratulujemy i czekamy na wyniki finału, a te już 6 maja.

2 kwietnia br. w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyły się X Powiatowe Zmagania Humanistyczne. Organizatorem turnieju była Dolnośląska Filia Biblioteki Pedagogicznej w Zgorzelcu.

„Od wyzwolenia ku wolności” to hasło tegorocznej edycji konkursu. Młodzież naszej szkoły zajęła wysokie –  drugie miejsce.

Zasady konkursu od kilku lat pozostają niezmienne. Także i tym razem dzieci i młodzież szkół spotkała się, aby rozegrać turniej dramy oraz turniej wiedzy. W turnieju dramy (z przedstawieniem „Przesłuchanie”) naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra F., Iweta H., Klaudia Kr.,  Jagoda P., Natalia P. Merytorycznie (w turnieju wiedzy) wspierały nas: Maja C., Oliwia D. i Julia O. Marysia K. zaś zaangażowała się w przygotowanie scenografii, charakteryzacji aktorek, doboru odpowiedniego oświetlenia i muzyki.

Dziękuję serdecznie za Wasze zaangażowanie, jesteście najlepsze !!!

Anna Bednarz

W dniu dzisiejszym w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w XIV Rodzinnym Dekanalnym Konkursie Wielkanocnym. Nasza uczennica z klasy II- Jagoda P. zajęła III miejsce w kategorii "Gimnazjum- baranki wielkanocne".

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Jestem uczennicą klasy II Europejskiego Gimnazjum w Zgorzelcu.

Chciałabym zaprezentować Państwu fragment mojej twórczości, która została zauważona i nagrodzona (III miejsce) na Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim w Legnicy.

Aleksandra Fitas

21 marca w zgorzeleckim MDK odbyły się miejskie eliminacje Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczestniczki: Aleksandra F. z klasy  I EG, Patrycja M. oraz Honorata Sz. z klasy III EG.

Wszystkie uczestniczki wspaniale się zaprezentowały. Ostatecznie wyróżnienie otrzymała Patrycja M. natomiast Aleksandra F. zajęła III miejsce.

Dnia 19 stycznia 2016 roku miał miejsce kolejny mecz matematyczny pomiędzy Europejskim Gimnazjum a Publicznym Gimnazjum nr 1 z Bogatyni. Uczniowie Europejskiego Gimnazjum spisali się naprawdę bardzo dobrze mimo przegranej. Rozwiązali osiem z dziesięciu zadań i choć wygrana nas ominęła jesteśmy z nich dumni. To co cechuje najlepiej naszą drużynę to współpraca, zrozumienie i wzajemna pomoc, nie zależnie od płci czy wieku.

Europejskie Gimnazjum w półfinale Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów

Dnia 16 stycznia 2016 roku Mateusz L., uczeń II klasy EG wziął udział w półfinale OMG. Znalazł się w nielicznym gronie, bo wśród 103 zakwalifikowanych z całego województwa dolnośląskiego. Zmagania z Olimpiadą zaczęły się już we wrześniu, wraz z innymi uczniami Mateusz trenował do pierwszego etapu, następnie rozwiązał zadania do części korespondencyjnej i czekał z niecierpliwością tak jak i teraz, czy znajdzie się w kolejnym etapie, czego oczywiście serdecznie mu życzę.

W dniu dzisiejszym odbyło się wręczenie nagród dla uczniów klasy II EG za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym pt. "Czy baterie są jak bakterie?". Każdy z laureatów otrzymał cenną nagrodę jaką był aparat fotograficzny oraz dyplom. 

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy sukcesu wszystkim uczestnikom!

W środę 16.12.2015 r. przystąpiliśmy do drugiego meczu z Gimnazjum nr 2 z Bogatyni. Nasi uczniowie okazali się dużo lepsi i wygraliśmy z przewagą 24 punktów nad przeciwnikiem.. Na koniec zmagań goście zabrali nas na spacer po szkole podczas, którego zwiedziliśmy basen, salę gimnastyczną i boisko składające się z kilku części. Każda do odpowiedniej kategorii sportowej.

GRATULACJE dla wszystkich zawodników.

W sobotę finaliści KOMY z całego Dolnego Śląska zmagali się w kolejnej już jedenastej edycji tego konkursu. Nasi uczniowie uczestnicząc w finale okazali się już lepsi od 1500 uczestników z etapu ogólnoszkolnego. Po godzinnym wykładzie był czas na omówienie wiadomości, uporządkowanie notatek, a następnie przystąpienie do części zadaniowej. Wykład dotyczył mnogości brył przestrzennych o dość niewinnym tytule „Namioty”.

3 grudnia odbył się w Leśnym Banku Genów w Kostrzycy ostatni etap wojewódzkiego konkursu ekologicznego "Znaczenie i ochrona różnorodności biologicznej obszarów NATURA 2000e II". 

W konkursie brało udział 15 szkół, a w etapie finałowym uczestniczyło 75 uczniów.

W kategorii najlepszych szkół zajęliśmy III miejsce, a indywidualnie Mateusz L. zajął miejsce II ( nagrodą był smartfon). Wszyscy uczestnicy konkursy otrzymali upominki, a szkoła pamiątkową statuetkę.

Serdecznie gratuluję całej drużynie-Oli F., Julii O., Oliwii D., Dominikowi T. i Mateuszowi L.

Mateusz dodatkowo został wyróżniony za największą wiedzę z tematu OBSZARY NATURA 2000.

Gratuluje jeszcze raz i dziękuję za pracę, którą włożyliście w  przygotowanie się do konkursu.

W poniedziałek 23listopada uczniowie Europejskiego Gimnazjum wzięli udział w konkursie matematycznym KOMA. Tym razem tematem była LOGIKA DWUWARTOŚCIOWA. Uczestnicy mogli zapoznać się ze spójnikami logiki, rozwiązać zadania z kłamcą, a także przyporządkować tożsamość do konkretnych osób. Najciekawsze jednak było poszukiwanie zdań logicznych oraz stosowanie podwójnego przeczenia.

W środę 25.11.2015 r. rozpoczęliśmy swoje zmagania z meczami matematycznymi w kategorii Gimnazjum. Dziesięcioosobowa drużyna składająca się z uczniów klasy I, II oraz III Europejskiego Gimnazjum zremisowała mecz z ZSPiG z Porajowa. Uczniowie jednej jak i drugiej drużyny świetnie się spisali.

GRATULACJE dla wszystkich zawodników.

Uczniowie Europejskiego Gimnazjum na Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego

Dnia 19.11.2015r. w jednym ze zgorzeleckich Liceów odbył się powiatowy konkurs języka niemieckiego ,,zDolny Ślązak Gimnazjalista”, w którym wzięło aż trzech naszych gimnazjalistów: Kacper B., Jakub H. oraz Mateusz L. Gratulujemy i trzymamy kciuki, aby nasi uczniowie dostali się do finału konkursu języka niemieckiego! Przypomnijmy, że organizatorem konkursu jest Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu.

W minionym tygodniu wybrani uczniowie Europejskiego Gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego ,,zDolny Ślązak Gimnazjalista” – etap szkolny. Konkurs co roku organizowany jest przez Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu.

Z przyjemnością informujemy, że do etapu powiatowego przeszli: Kacper B., Mateusz L., oraz Jakub H. Gratulujemy serdecznie i życzmy powodzenia!

Uczniowie klas I-II Europejskiego Gimnazjum nakręcili krótkie filmy propagujące konieczność zagospodarowania zużytych baterii. Filmy te biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym.

Efekt końcowy można obejrzeć na stronie szkoły oraz na youtube.

https://www.youtube.com/watch?v=9aO2jM1RYto&feature=youtu.be

https://youtube.be/RXaUirbuYZ0

Wszystkim uczniom biorącym udział w projekcie gratuluje pomysłu i zaangażowania oraz życzę powodzenia w konkursie.

Opiekun grupy Grażyna Łagowska

Aktualizacja:

Nasi uczniowie zajęli trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym.

Serdecznie gratulujemy!

2 czerwca 2015 r. odbył się XII Maraton Matematyczny w ZSZiL w Zgorzelcu. W konkursie  wzięło udział 170 uczniów ze szkół powiatowych w kategoriach: gimnazjum, liceum i technikum. Wśród uczestników konkursu byli nasi uczniowie z Europejskiego Gimnazjum mianowicie: Adam W., Natalia D., Maria K., Jakub P., Paweł M., Marek M., Bartosz M., Mateusz L., Jagoda P., Małgorzata O., Patrycja M. oraz Wojciech P.

Maraton składał się z 5 etapów, w każdym etapie uczniowie mieli do rozwiązania 5 zadań – gimnazjum, 6  zadań – liceum i technikum. Nasi uczniowie pokazali co potrafią. Mimo stresu i debiutu na zgorzeleckiej scenie matematycznej do półfinału dostało się sześcioro uczniów, a do finału zakwalifikowali się Marek M. i Mateusz L. Przypomnijmy, że Mateusz jest uczniem klasy pierwszej, a zdobył już XI miejsce. Natomiast Marek, nasz drugoklasista, zajął zaszczytne VII miejsce wśród wszystkich gimnazjalistów z całego powiatu.

GRATULUJĘ

19 maja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im.E.Plater w Zgorzelcu, odbył się powiatowy konkurs NASZE MOTYLE. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat motyli ich budowy, stanowiska w środowisku oraz rozpoznawania gatunków nocnych i dziennych. Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie z klasy I i II. Na podium stanął Bartosz M. , który zajął II miejsce. Natomiast Mateusz L. został wyróżniony. Wielkie brawa należą się również Natalii D., za wkład pracy i rywalizację.

Dnia 19 marca 2015 o 9:00 obyła się XXIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego KANGUR. W matematycznej rozgrywce wzięło udział blisko 130 uczniów Szkół Tęcza w Zgorzelcu. Dla niektórych było to pierwsze doświadczenie z tego typu konkursem. Ciekawym elementem rozgrywki było otrzymanie przez każdego uczestnika „magicznego węża”.

Gratulacje dla wszystkich chętnych i dużo sukcesów, a wyniki już 12 maja 2015r.

Aleksandra Fitas - uczennica klasy I EG 

25 marca 2015 r. zdobyła pierwsze miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim, tym samym kwalifikując się do etapu powiatowego. 

1 kwietnia 2015 r. nasza uczennica zdobyła drugie miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim.

Ola recytowała fragment lektury: "Śluby panieńskie" - dialog Anieli i Klary. Modulacja głosu, mimika - tym samym piękna recytacja zachwyciły publiczność. Nie było wątpliwości, że Ola stanie na podium :) 

Gratulujemy Oli i dziękujemy Jagódce za wsparcie.

Do konkursu KOMA przystąpiło 900 gimnazjalistów z całego Dolnego Śląska, a do ścisłego finału zakwalifikowało się 160 uczniów, w tym nasi uczniowie: Patrycja M., Natalia D. i Dominik T. 

Już na wstępie finału organizator pogratulował finalistom odniesionego sukcesu. Finał miał miejsce na Uniwersytecie Wrocławskim w Instytucie Matematyki i Informatyki. Uczniowie wysłuchali godzinnego wykładu i po przerwie uczestniczyli w części zadaniowej. Temat wykładu podobnie jak dla szkół podstawowych dotyczył MATEMATYCZNEGO MAGNESU, jednak część zadaniowa została zwiększona o ilość zadań i poziom trudności dostosowany do gimnazjum. Najlepszym w naszej szkole okazał się Dominik, który zdobył 15 punktów, zajmując tym samym 15 miejsce. Kolejna była Natalia, zdobywając 10 punktów oraz Patrycja z 9 punktami.

Podsumowaniem konkursu była ciekawa prezentacja komputerowa pokazująca zastosowanie poznanego zagadnienia.

W poniedziałek 8 grudnia uczniowska drużyna Europejskiego Gimnazjum w Zgorzelcu miała przyjemność wziąć udział w II Meczu Matematycznym. Rozgrywka miała miejsce w II Prywatnym Gimnazjum w Bolesławcu, na którą udaliśmy się szynobusem. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką Szkoły Morskiej, poznaliśmy przygody żeglarskie przeciwników oraz mieliśmy okazję „pobawić” się profesjonalnym sprzętem filmowym. Kapitanowie drużyn otworzyli koperty z zadaniami i przystąpiliśmy do meczu.

Mecz był niezwykle ciekawy, emocjonujący, a zakończył się wynikiem 9 do 7 dla naszej drużyny. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i umówiliśmy się na Mecz towarzysko-rewanżowy.

Przed uczniami EG jeszcze jeden mecz. Jeżeli go wygramy przejdziemy do półfinału. Mamy bardzo trudne zadanie, ale mogę zapewnić, że zrobimy wszystko by WYGRAĆ.

GRATULACJE dla wszystkich zawodników.

W poniedziałek 24 listopada uczniowie Europejskiego Gimnazjum zadebiutowali w nietypowym konkursie matematycznym, którym są Dolnośląskie Mecze Matematyczne. W rozgrywce meczowej na etapie eliminacyjnym biorą udział cztery szkoły. Każda z każdą. W dniu dzisiejszy mieliśmy zaszczyt zagrać z Gimnazjum z Pielgrzymki. Zawodnicy drużyny przeciwnej zostali przywitani przez Panią Dyrektor Aleksandrę Doleżal, która życzyła udanej zabawy. Uczestnicy mieli do dyspozycji mały bufet w postaci kanapek, ciepłej herbaty, słodkości oraz napoi. Po godzinnym rozwiązywaniu zadań we własnym gronie, szkoły przystąpiły do Meczu. Z ogromną radością mogę poinformować, że „nasza drużyna” WYGRAŁA pierwszy mecz. Kolejne wyzwanie 8 lub 10 grudnia ze szkołą z Bolesławca. Na zakończenie drużyny zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie oraz wręczyliśmy Gościom upominek zaprojektowany i zilustrowany przez uczennicę klasy I Aleksandrę F. za co jej serdecznie dziękuję.

GRATULACJE dla wszystkich zawodników!

Mateusz, Dominik i Marek- uczniowie naszego gimnazjum kolejny raz udowodnili, że mają wiedzę na wysokim poziomie. Tym razem wzięli udział w Konkursie Wiedzy Religijnej "Jezus naucza w przypowieściach" i zdobyli I miejsce.

Gratulujemy, cieszymy się i życzymy dalszych sukcesów.

Dziękuję uczniom, rodzicom i Pani Dyrektor za zaangażowanie i wsparcie

s. Kazimiera

Uczeń klasy I Europejskiego Gimnazjum w Zgorzelcu Bartosz Mączyński zakwalifikował się do finału Konkursu Matematycznego PANGEA organizowanego przez Uniwersytet Vistula i Międzynarodowe Szkoły Meridian. Finał konkursu odbędzie się 28 marca 2014 r. w Warszawie. Gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces w finale!