Zum Inhalt springen

Egzaminy

Egzaminy Goethe Instytut  w Europejskim Gimnazjum

Po latach nauki uczniowie Europejskiego Gimnazjum w Zgorzelcu przystąpili do państwowych egzaminów z języka niemieckiego na poziomie Fit in Deutsch 1 oraz Fit in Deutsch 2, w Centrum Egzaminacyjnym Goethe-Institut w Zielonej Górze. Egzaminy Goethe-Institut zaświadczają o poziomie biegłości językowej wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ).

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, którzy ciężko pracowali, by swoje językowe umiejętności ukoronować otrzymaniem certyfikatu.

SERDECZNIE WAM GRATULUJEMY!!

Certyfikat Cambridge English

W lipcu bieżącego roku, uczniowie Europejskiego Gimnazjum w Zgorzelcu, po latach intensywnej nauki, przystąpili do państwowego egzaminu we wrocławskim centrum egzaminacyjnym International House. Nasi uczniowie pomyślnie zdali egzamin i 1 września 2016 odebrali międzynarodowe certyfikaty, potwierdzające znajomość języka angielskiego.

GRATULUJEMY !!

Po latach intensywnej nauki uczniowie Europejskiego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej "Tęcza":

  • Patrycja M.,
  • Bartosz M.,
  • Nikola T.,
  • Natalia D.,
  • Marysia K.,
  • Mateusz L.,
  • Jakub L.,
  • Wojciech P.,
  • Dominik T.,

przystąpili do egzaminu Cambridge English: Key for Schools, zwanego również jako Key English Test (KET) for Schools. Egzamin zaświadcza o znajomości języka angielskiego na poziomie A2 wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Wszyscy uczniowie zdali egzamin i zdobyli upragnione certyfikaty.

Patrycja, Mateusz i Bartek zdali egzamin z wyróżnieniem, co świadczy o tym, że ich umiejętności językowe odpowiadają poziomowi B1. Certyfikaty zostały wręczone podczas inauguracji nowego roku szkolnego w Europejskim Gimnazjum.

Szczególne podziękowania należą się Panu Tomkowi Stypczyńskiemu.

Serdecznie gratulujemy!

Egzaminy Goethe Instytut  w Zespole Szkół „Tęcza”

Po latach nauki uczniowie SP „Tęcza” i Europejskiego Gimnazjum przystąpili do państwowych egzaminów z języka niemieckiego „Fit in Deutsch 1” oraz „Fit in Deutsch 2” w Centrum Egzaminacyjnym Instytutu Goethego. Egzamin zaświadcza o znajomości języka niemieckiego na poziomie A1 i A2 wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. 

Szczególne podziękowania należą się Paniom:

Katarzynie Kotarskiej-Janeczko, Dorocie Kupisz i Patrycji Deszczyńskiej.

GRATULUJEMY !

10 czerwca 2013 roku, tegoroczni gimnazjaliści EG - będąc uczniami Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej „Tęcza” wzięli udział w egzaminie państwowym z języka niemieckiego „ Fit in Deutsch 1” w Centrum Egzaminacyjnym Instytutu Goethego w Zielonej Górze. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że wszyscy uczniowie  zdali egzamin ze średnią oceną 4,5. 

Do egzaminu uczniów przygotowywała i wyjazd do Zielonej Góry zorganizowała pani Katarzyna Kotarska-Janeczko.

Od września 2013 roku chętni uczniowie przygotowywani są do kolejnego etapu egzaminu państwowego. 

Życzymy powodzenia!