Zum Inhalt springen

konkursy

Politechnika Wrocławska po raz pierwszy zajęła się organizacją Mistrzostw DŚ w Sudoku i przyznam, że było to nie lada wyzwanie. W samym finale ze względu na duże zainteresowanie i wyniki uczestników, wzięło udział 593 laureatów w pięciu kategoriach. Szkołę Podstawową Tęcza reprezentowała Zofia R. z klasy II, a Europejskie Gimnazjum Maria K. oraz Jagoda P. W Kategorii dorosłych startowałam osobiście, a także Pan Piotr K. – tata ucznia z klasy I EG. Pierwsze trzy rundy okazały się bardzo trudnym wyzwaniem i niestety Wielki Finał odbył się bez naszego udziału.

W sobotę 5 grudnia odbyły się FINAŁ konkursu KOMA. W wykładach na etapie szkolnym wzięło udział ok. 900 uczniów Szkół Podstawowych z Dolnego Śląska w tym Szkoła Podstawowa „Tęcza”. Uczennice klasy 4,5 oraz 6 wzięły udział w niezwykle ciekawym finałowym wykładzie pt.: „NAMIOTY”. Nauczyły się kodować owe bryły, odczytywać wielkości masztów i wielu innych istotnych rzeczy. Po wykładzie odbyła się część zadaniowa, z której to 23 miejsce zdobyła Wiktoria C., zdobywając 19 punktów, a Karolina P. zdobyła 11 punktów i Marta W. siedem punktów.

Gratuluję dziewczyny świetnego wyniku i powodzenia następnym razem :)

Uczniowie Szkoły Podstawowej ,,Tęcza” wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego ,,zDolny Ślązaczek” – etap szkolny. Konkurs co roku organizowany jest przez Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu.

Z przyjemnością informujemy, że do etapu powiatowego przeszli: Piotr M. i Aleksandra J. Gratulujemy serdecznie i życzmy powodzenia!

Uczniowie Szkoły Podstawowej Tęcza w Zgorzelcu wzięli udział w szkolnym konkursie plastyczną temat recyklingu baterii. Uczniowie wykonali przepiękne prace wykorzystując do tego różne techniki. Z dostarczonych prac komisja konkursowa wybrała po dwie prace przyznając równorzędne nagrody za I, II i III miejsce.

Serdecznie dziękuję uczniom i pani Joannie Cymerman za pomoc w organizacji konkursu.

Grażyna Łagowska​

Finał konkursu miał miejsce 6 grudnia na UW w Instytucie Matematycznym na wielkiej auli, która pomieściła 160-ciu finalistów z Dolnego Śląska. Finalistami naszej szkoły byli uczniowie klasy szóstej Michał, Julia oraz Barbara. Wykład był niezwykle ciekawy, a dotyczył MATEMATYCZNEGO MAGNESU. Uczniowie po wykładzie mieli 40 minut na uporządkowanie notatek przećwiczenie zadań z nauczycielem, a następnie przystąpili do części zadaniowej. Podczas sprawdzania prac finaliści mogli wysłuchać części drugiej wykładu, która dotyczyła zastosowania poznanego pojęcia.

Najlepsze dla naszych uczniów miejsce 10-te należało do Michała W., Julia zajęła miejsce 11-ste a Basia 14-ste. Był to naprawdę duży sukces naszych uczniów jak na tak dużą liczbę uczestników. Czołówka należała do uczniów z Wrocławia.