Skip navigation

Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

W dniach 8-10 maja klasy Va i VIa udały się na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej.

Nasze trzydniowe wojaże rozpoczęliśmy od pontonowego spływu Nysą Kłodzką. Każdy z nas mógł wykazać się siłą i sprytem podczas pokonywania rzecznych meandrów.  Następnym przystankiem było największe miasto regionu – Kłodzko. Tu zwiedzaliśmy mroczne i ciasne, nieraz straszne korytarze Twierdzy Kłodzkiej. Wieczorem zakwaterowaliśmy się w malowniczo położonym ośrodku „Bolko” w Bolesławowie.

Następnego dnia w programie była Jaskinia Niedźwiedzia oraz wspinaczka na Śnieżnik. Najpierw obejrzeliśmy najpiękniejszą pod względem szaty naciekowej Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie. Następnie rozpoczęliśmy naszą wspinaczkę na Śnieżnik (1426m n.p.m.),  który zgodnie z nazwą przywitał nas zimową scenerią.

Dzień trzeci naszej wycieczki to wizyta w skansenie w Pstrążnej gdzie biorąc udział w lekcji  „Od ziarenka do bochenka” upiekliśmy pyszne chleby, które potem ze smakiem zjedliśmy.  Posileni ruszyliśmy dalej w górę. Tym razem naszym celem był Rezerwat Błędne Skały - labirynt szczelin i zaułków o osobliwych formach skalnych.

Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń krajoznawczych, przyrodniczych ale także

i towarzyskich. Spędzony wspólnie czas na długo pozostanie w naszej pamięci.