Skip navigation

Finał Dolnośląskich Meczy Matematycznych

Drużyna Dolnośląskich Meczy Matematycznych ze Szkół Tęcza w sobotę wzięła udział w ostatnim meczu matematycznym w tym sezonie.

Najpierw wysłuchaliśmy wykładu nt Ciągu Fibonacciego i złotego podziału w muzyce zaprezentowanego przez studentkę UWr. Następnie mieliśmy okazję obserwować zmagania dwóch szkół: Szkoły z Lubina oraz z Wrocławia. Mieliśmy zaszczyt zagrać z Lubinem podczas półfinałów i wydawało się że znamy faworyta tegorocznych meczy. Jednak jak to w życiu bywa, nie zawsze liczą się wiedza i doświadczenie, ale i szczęście, czego właśnie im zabrakło. Ostatecznie Lubin przegrał 27 do 29 z Wrocławiem. Nasi uczniowie mieli sposobność poczuć presję, stres i niepokój może po raz ostatni w zmaganiach matematycznych.

Na zakończenie chciałabym podziękować całej drużynie za wspaniały czas jaki miałam okazję z Wami spędzić. Zaczęliśmy od trzydniowego treningu, który pozwolił mi zarazić Was pasją do matematyki. Świetnie było patrzeć na Was jak przez ten rok się zmienialiście i jakie zrobiliście postępy. Z całego serca Wam dziękuję i życzę sukcesów matematycznych (oczywiście).